Ero sivun ”Malline:Videoeditointi” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p fix |
Lisätty linkkejä, korjattu luokka |
||
| Rivi 4: | Rivi 4: | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:center" | [[Musiikinteko Linuxilla|Johdanto musiikintekoon Linuxilla]] | [[Kuvankäsittely]] | | style="text-align:center" | [[Musiikinteko Linuxilla|Johdanto musiikintekoon Linuxilla]] | [[Kuvankäsittely]] | ||
|- | |||
| style="text-align:center" | '''Yksinkertaiset videomuokkaimet''' | |||
|- | |||
| style ="font-size:90%; text-align:center" | [[Avidemux]] | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center" | '''Videomuokkaimet''' | | style="text-align:center" | '''Videomuokkaimet''' | ||
|- | |- | ||
| style ="font-size:90%; text-align:center" | [[OpenShot]] | | style ="font-size:90%; text-align:center" | [[OpenShot]] | [[Kdenlive]] | [[Cinelerra]] | [[Kino]] | ||
|- | |||
| style="text-align:center" | '''VJ-ohjelmat''' | |||
|- | |||
| style ="font-size:90%; text-align:center" | [[LiVES]] | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center" | '''Tekstitys''' | | style="text-align:center" | '''Tekstitys''' | ||
| Rivi 17: | Rivi 25: | ||
| style ="font-size:90%; text-align:center" | [[Työpöydän nauhoittaminen]] | [[RecordMyDesktop]] | | style ="font-size:90%; text-align:center" | [[Työpöydän nauhoittaminen]] | [[RecordMyDesktop]] | ||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Luokka:Mallineet|{{PAGENAME}}]][[Luokka:Artikkelisarjamallineet|{{PAGENAME}}]]</noinclude><includeonly>[[Luokka: | <noinclude>[[Luokka:Mallineet|{{PAGENAME}}]][[Luokka:Artikkelisarjamallineet|{{PAGENAME}}]]</noinclude><includeonly>[[Luokka:Videoeditointi]]</includeonly> | ||
Versio 11. toukokuuta 2014 kello 21.04
| Videoediotintiin liittyvät artikkelit |
| Johdanto musiikintekoon Linuxilla | Kuvankäsittely |
| Yksinkertaiset videomuokkaimet |
| Avidemux |
| Videomuokkaimet |
| OpenShot | Kdenlive | Cinelerra | Kino |
| VJ-ohjelmat |
| LiVES |
| Tekstitys |
| Gnome Subtitles |
| Työpöydän nauhoittaminen |
| Työpöydän nauhoittaminen | RecordMyDesktop |