Ero sivun ”Ubuntu” versioiden välillä

Siirry navigaatioon Siirry hakuun
LinuxMan (keskustelu | muokkaukset)
Ei muokkausyhteenvetoa
LinuxMan (keskustelu | muokkaukset)
p Julkaisut: Uusi jakelu lisätty
Rivi 62: Rivi 62:
! Julkaisupäivä
! Julkaisupäivä
! Tukiaika
! Tukiaika
|-
| Ubuntu 20.10 (''Groovy Gorilla'')
| 20. lokakuuta 2020
| {{kyllä|tuettu heinäkuuhun 2021}}
|-
|-
| Ubuntu 20.04 (''Focal Fossa'')
| Ubuntu 20.04 (''Focal Fossa'')
Noudettu kohteesta ”https://www.linux.fi/wiki/Ubuntu