Ero sivun ”Malline:Palvelin” versioiden välillä

Siirry navigaatioon Siirry hakuun
Heikkiket (keskustelu | muokkaukset)
Tietokantapalvelin ohjaa nyt Tietokanta-luokkaan
Heikkiket (keskustelu | muokkaukset)
Lisätty linkit yleisiin editoreihin
Rivi 6: Rivi 6:
|-
|-
| style="font-size:90%; text-align:center" | [[SSH]] | [[Tietoturva]] | [[Käyttäjien hallinta]] | [[Systemd]] | [[iptables]]
| style="font-size:90%; text-align:center" | [[SSH]] | [[Tietoturva]] | [[Käyttäjien hallinta]] | [[Systemd]] | [[iptables]]
|-
| style="font-size:90%; text-align:center" | ''Editoreja:'' [[nano]] | [[vi]] | [[emacs]]
|-
|-
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Komentorivi'''
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Komentorivi'''