Ero sivun ”Malline:Palvelin” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Tietokantapalvelin ohjaa nyt Tietokanta-luokkaan |
Lisätty linkit yleisiin editoreihin |
||
| Rivi 6: | Rivi 6: | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%; text-align:center" | [[SSH]] | [[Tietoturva]] | [[Käyttäjien hallinta]] | [[Systemd]] | [[iptables]] | | style="font-size:90%; text-align:center" | [[SSH]] | [[Tietoturva]] | [[Käyttäjien hallinta]] | [[Systemd]] | [[iptables]] | ||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | ''Editoreja:'' [[nano]] | [[vi]] | [[emacs]] | |||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Komentorivi''' | | style="font-size:90%; text-align:center" | '''Komentorivi''' | ||