Ero sivun ”Vim” versioiden välillä

Siirry navigaatioon Siirry hakuun
p Kirjallisuutta: toimimaton linkki pois
p Peruskomennot: tiedoston avaaminen muokattavaksi
Rivi 82: Rivi 82:
|:e
|:e
|Muokkaa tiedostoa uudelleen, ei tallenna muutoksia
|Muokkaa tiedostoa uudelleen, ei tallenna muutoksia
|-
|:e tiedosto
|Avaa muokattavaksi tiedoston <tt>tiedosto</tt>
|-
|-
|:we!
|:we!
Noudettu kohteesta ”https://www.linux.fi/wiki/Vim