Muokataan sivua Versionhallintapalvelut
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Kumoaminen voidaan suorittaa. Varmista alla olevasta vertailusta, että haluat saada aikaan tämän lopputuloksen, ja sen jälkeen julkaise alla näkyvät muutokset.
Nykyinen versio | Oma tekstisi | ||
Rivi 6: | Rivi 6: | ||
|- | |- | ||
! Nimi | ! Nimi | ||
! | ! Ilmainen avoimen<br>lähdekoodin projekteille | ||
! Tukee kaksivaiheista vahvistusta | ! Tukee kaksivaiheista vahvistusta | ||
! Pyörii [[vapaa]]lla<br>palvelinohjelmistolla | ! Pyörii [[vapaa]]lla<br>palvelinohjelmistolla | ||
Rivi 15: | Rivi 14: | ||
| [https://bitbucket.org/ Bitbucket] | | [https://bitbucket.org/ Bitbucket] | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä| | | {{ei}} | ||
| {{ei}} | |||
| {{kyllä|ei}} | |||
| | |||
|- | |||
| [https://www.codeplex.com/ CodePlex] | |||
| {{kyllä}} | |||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
| {{kyllä|ei}} | | {{kyllä|ei}} | ||
| | | Microsoftin ylläpitämä | ||
|- | |- | ||
| [[GitHub]] | | [[GitHub]] | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
Rivi 30: | Rivi 34: | ||
|- | |- | ||
| [https://gitlab.com/ GitLab] | | [https://gitlab.com/ GitLab] | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{ei|Ei suoraan, vain kolmannen osapuolen kirjautumisen kautta}} | | {{ei|Ei suoraan, vain kolmannen osapuolen kirjautumisen kautta}} | ||
Rivi 39: | Rivi 42: | ||
| [https://savannah.gnu.org/ GNU Savannah] | | [https://savannah.gnu.org/ GNU Savannah] | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä|ei}} | | {{kyllä|ei}} | ||
| [[Free Software Foundation]]in<br>ylläpitämä | | [[Free Software Foundation]]in<br>ylläpitämä | ||
|- | |||
| {{ei|[https://code.google.com/ Google Code] ''(toiminta ollaan lopettamassa)''}} | |||
| {{kyllä}} | |||
| {{kyllä}} | |||
| {{ei}} | |||
| {{kyllä|ei}} | |||
| [[Google]]n ylläpitämä. [https://code.google.com/p/support/wiki/ReadOnlyTransition ''Vain luku'' -tilassa 25.8.2015 alkaen] | |||
|- | |- | ||
| [[Launchpad]] | | [[Launchpad]] | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
Rivi 55: | Rivi 63: | ||
| [[SourceForge]] | | [[SourceForge]] | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
Rivi 73: | Rivi 80: | ||
! [[Mercurial]] | ! [[Mercurial]] | ||
! [[svn]] | ! [[svn]] | ||
! [[ | ! [[TFS]] | ||
|- | |- | ||
| Bitbucket | | Bitbucket | ||
Rivi 83: | Rivi 90: | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
|- | |||
| CodePlex | |||
| {{ei}} | |||
| {{ei}} | |||
| {{ei}} | |||
| {{kyllä}} | |||
| {{kyllä}} | |||
| {{kyllä}} | |||
| {{kyllä}} | |||
|- | |- | ||
| GitHub | | GitHub | ||
Rivi 111: | Rivi 127: | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
|- | |- | ||
| {{ei|Google Code}} | |||
| {{ei | |||
| | |||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
|- | |- | ||
| Launchpad | |||
| {{ei}} | |||
| | |||
| | |||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{ei}} | |||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
|- | |- | ||
| | | SourceForge | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{ei}} | |||
|} | |} | ||
[[Luokka:Verkkopalvelut]] | [[Luokka:Verkkopalvelut]] |