Muokataan sivua Versionhallintapalvelut
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Kumoaminen voidaan suorittaa. Varmista alla olevasta vertailusta, että haluat saada aikaan tämän lopputuloksen, ja sen jälkeen julkaise alla näkyvät muutokset.
Nykyinen versio | Oma tekstisi | ||
Rivi 6: | Rivi 6: | ||
|- | |- | ||
! Nimi | ! Nimi | ||
! | ! Ilmainen avoimen<br>lähdekoodin projekteille | ||
! Pyörii [[vapaa]]lla<br>palvelinohjelmistolla | ! Pyörii [[vapaa]]lla<br>palvelinohjelmistolla | ||
! Sisältää mainoksia | ! Sisältää mainoksia | ||
! Tuetut<br>versionhallintajärjestelmät | |||
! Muuta | ! Muuta | ||
|- | |- | ||
| [https://bitbucket.org/ Bitbucket] | | [https://bitbucket.org/ Bitbucket] | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
| {{kyllä|ei}} | | {{kyllä|ei}} | ||
| [[git]], [[Mercurial]] | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| [[GitHub]] | | [[GitHub]] | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{ei}} | | {{ei}} | ||
| {{kyllä|ei}} | | {{kyllä|ei}} | ||
| [[svn]], [[git]] | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| [https:// | | [https://gitorious.org/ Gitorious] | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä|ei}} | | {{kyllä|ei}} | ||
| | | [[git]] | ||
| | |||
|- | |- | ||
| [https://savannah.gnu.org/ GNU Savannah] | | [https://savannah.gnu.org/ GNU Savannah] | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä|ei}} | | {{kyllä|ei}} | ||
| [[cvs]], [[svn]], [[bzr]], [[git]], [[Mercurial]] | |||
| [[Free Software Foundation]]in<br>ylläpitämä | | [[Free Software Foundation]]in<br>ylläpitämä | ||
|- | |||
| [https://code.google.com/ Google Code] | |||
| {{kyllä}} | |||
| {{ei}} | |||
| {{kyllä|ei}} | |||
| [[svn]], [[git]], [[Mercurial]] | |||
| [[Google]]n ylläpitämä | |||
|- | |- | ||
| [[Launchpad]] | | [[Launchpad]] | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä|ei}} | | {{kyllä|ei}} | ||
| [[bzr]] | |||
| [[Canonical]]in ylläpitämä | | [[Canonical]]in ylläpitämä | ||
|- | |- | ||
| [[SourceForge]] | | [[SourceForge]] | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{kyllä}} | | {{kyllä}} | ||
| {{ei|kyllä}} | | {{ei|kyllä}} | ||
| [[cvs]], [[svn]], [[git]], [[Mercurial]] | |||
| | | | ||
|} | |} | ||
[[Luokka:Verkkopalvelut]] | [[Luokka:Verkkopalvelut]] |