Ero sivun ”Moreutils” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
ei muokkausyhteenvetoa
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
(Yhtä välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä) | |||
Rivi 24: | Rivi 24: | ||
| [[isutf8]] | | [[isutf8]] | ||
| tiedoston tai standardisyötteen UTF-8 -merkistökoodauksen tarkistaminen | | tiedoston tai standardisyötteen UTF-8 -merkistökoodauksen tarkistaminen | ||
|- | |||
| [[parallel]] | |||
| useiden ohjelmien ajaminen rinnakkain | |||
|- | |- | ||
| [[sponge]] | | [[sponge]] | ||
Rivi 33: | Rivi 36: | ||
| [[vidir]] | | [[vidir]] | ||
| hakemistojen muokkaus tekstieditorissa | | hakemistojen muokkaus tekstieditorissa | ||
|- | |||
| [[vipe]] | |||
| putkien muokkaus tekstieditorissa | |||
|} | |} | ||