Muokataan sivua Malline:Asiakirjamuodot
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Kumoaminen voidaan suorittaa. Varmista alla olevasta vertailusta, että haluat saada aikaan tämän lopputuloksen, ja sen jälkeen julkaise alla näkyvät muutokset.
Nykyinen versio | Oma tekstisi | ||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
{| class="toccolours mw-collapsible mw-collapsed" style="margin:auto" width = 100% | {| class="toccolours mw-collapsible mw-collapsed" style="margin:auto" width = 100% | ||
|- | |- | ||
| style="background:#e1ddc9; color: #ffffff; text-align:center;" | | style="background:#e1ddc9; color: #ffffff; text-align:center;" |{{vkm|black|blue|nimi=Asiakirjamuodot}} '''[[wikipedia:fi:Asiakirjamuodot|<span style="color:black;">Asiakirjamuodot</span>]]''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%;" | | style="font-size:90%; text-align:center" | '''Tekstiasiakirjamuodot''' | ||
| style="font-size:90%;" | .[[ODT]] | .[[FODT]] | .[[PDF]] | .[[DOC]] | .[[DOCX]] | .[[TXT]] | |- | ||
|- | | style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODT]] | .[[FODT]] | .[[PDF]] | .[[DOC]] | .[[DOCX]] | .[[TXT]] | ||
| style="font-size:90%;" | '''Tekstiasiakirjamallit''' | |- | ||
| style="font-size:90%;" | .[[OTT]] | | style="font-size:90%; text-align:center" | '''Tekstiasiakirjamallit''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%;" | '''Taulukkolaskentamuodot''' | | style="font-size:90%; text-align:center" | .[[OTT]] | ||
| style="font-size:90%;" | .[[ODS]] | .[[OTS]] | .[[FODS]] | .[[XLS]] | .[[XLSX]] | .[[CSV]] | |- | ||
|- | | style="font-size:90%; text-align:center" | '''Taulukkolaskentamuodot''' | ||
| style="font-size:90%;" | '''Taulukkolaskentamallit''' | |- | ||
| style="font-size:90%;" | .[[OTS]] | | style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODS]] | .[[OTS]] | .[[FODS]] | .[[XLS]] | .[[XLSX]] | .[[CSV]] | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%;" | '''Esitysgrafiikka''' | | style="font-size:90%; text-align:center" | '''Taulukkolaskentamallit''' | ||
| style="font-size:90%;" | .[[ODP]] | .[[FODP]] | .[[PPTX]] | .[[SXI]] | |- | ||
|- | | style="font-size:90%; text-align:center" | .[[OTS]] | ||
| style="font-size:90%;" | '''Tietokanta''' | |- | ||
| style="font-size:90%;" | .[[ODB]] | | style="font-size:90%; text-align:center" | '''Esitysgrafiikka''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%;" | '''Vektorigrafiikka''' | | style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODP]] | .[[FODP]] | .[[PPTX]] | .[[SXI]] | ||
| style="font-size:90%;" | .[[ODG]] | .[[FODG]] | |- | ||
|- | | style="font-size:90%; text-align:center" | '''Tietokanta''' | ||
| style="font-size:90%;" | '''Kaavamuokkain''' | |- | ||
| style="font-size:90%;" | .[[ODF]] | | style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODB]] | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%;" | '''HTML-muokkain''' | | style="font-size:90%; text-align:center" | '''Vektorigrafiikka''' | ||
| style="font-size:90%;" | .[[HTML]] | |- | ||
| style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODG]] | .[[FODG]] | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Kaavamuokkain''' | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | .[[ODF]] | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''HTML-muokkain''' | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | .[[HTML]] | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | <noinclude> |