Rekisteröitymätön käyttäjä
Ero sivun ”Emacs” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
→Komentoja: Uusi osio; Emacsin aputoiminnot ovat erittäin kattavat ja hyödylliset, ja tärkeimmät komennot ansaitsevat päästä tähän.
(→Tiedostot: Tiiviimpi muotoilu) |
(→Komentoja: Uusi osio; Emacsin aputoiminnot ovat erittäin kattavat ja hyödylliset, ja tärkeimmät komennot ansaitsevat päästä tähän.) |
||
Rivi 128: | Rivi 128: | ||
|Vaihda ikkunan puskuria | |Vaihda ikkunan puskuria | ||
|- | |- | ||
|} | |||
=== Apukomennot === | |||
{| | |||
|'''C-h ?''' | |||
|Näytä lista aputoiminnoista | |||
|'''C-h t''' | |||
|Aloita interaktiivinen opas | |||
|- | |||
|'''C-h r''' | |||
|Lue Emacsin manuaalia | |||
|'''C-h m''' | |||
|Näytä aktiivisten pää- ja sivutilojen dokumentaatio ja näppäinkomennot | |||
|} | |} | ||