Rekisteröitymätön käyttäjä
Ero sivun ”Emacs” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
→Tiedostot: Poistin muutaman turhan sekoittavan komennon; lisäksi C-x C-f kuvaus on lähempänä sen toimintaa
(→Komentoja: Parannettu ulkoasua, seuraavat muokkauseni koskevat enemmän sisältöä.) |
(→Tiedostot: Poistin muutaman turhan sekoittavan komennon; lisäksi C-x C-f kuvaus on lähempänä sen toimintaa) |
||
Rivi 80: | Rivi 80: | ||
=== Tiedostot === | === Tiedostot === | ||
{| | {| | ||
|'''C-x C-f''' | |||
|Avaa tiedosto | |||
|- | |||
|'''C-x C-s''' | |'''C-x C-s''' | ||
|Tallenna tiedosto | |Tallenna tiedosto | ||
|- | |- | ||
|'''C-x C-w''' | |'''C-x C-w''' | ||
|Tallenna tiedosto uudella nimellä | |Tallenna tiedosto uudella nimellä | ||
|- | |- | ||
|'''C-x | |'''C-x s''' | ||
| | |Tallenna kaikki tiedostot | ||
|} | |} | ||