Ero sivun ”Ubuntu” versioiden välillä

Siirry navigaatioon Siirry hakuun
User (keskustelu | muokkaukset)
päivitetty
p Julkaisut: Lisätty uusimmat julkaisut
Rivi 62: Rivi 62:
! Julkaisupäivä
! Julkaisupäivä
! Tukiaika
! Tukiaika
|-
| Ubuntu 20.04 (''Focal Fossa'')
| 23. huhtikuuta 2020
| {{kyllä|tuettu huhtikuuhun 2020}}
|-̣
| Ubuntu 19.10 (''Eoan Ermine'')
| 17. lokakuuta 2019
| {{ei|tuki päättynyt}}
|-
|-
| Ubuntu 19.04 (''Disco Dingo'')
| Ubuntu 19.04 (''Disco Dingo'')
Noudettu kohteesta ”https://www.linux.fi/wiki/Ubuntu