Ero sivun ”Digi-tv” versioiden välillä

Siirry navigaatioon Siirry hakuun
Sovittimet: lisätty A-Link DTU(L)
Tazpa (keskustelu | muokkaukset)
Sovittimet: Lisää NOVA-TD-500
Rivi 120: Rivi 120:
|'''Hauppauge''' WinTV NOVA-T PCI (90002)
|'''Hauppauge''' WinTV NOVA-T PCI (90002)
|Toimii. Saattaa vaatia moduulin <tt>cx88_dvb</tt> [[modprobe|lataamisen]]. Testattu: Ubuntu 6.06->
|Toimii. Saattaa vaatia moduulin <tt>cx88_dvb</tt> [[modprobe|lataamisen]]. Testattu: Ubuntu 6.06->
|-
|'''Hauppauge''' WinTV NOVA-TD-500
|Toimii, vaatii firmwaren [http://www.wi-bw.tfh-wildau.de/~pboettch/home/files/dvb-usb-dib0700-1.20.fw dvb-usb-dib0700-1.20.fw], laita kansioon /lib/firmware/. Testattu: Debian 6.0 Squeeze
|-
|-
|'''Nebula''' DVB-T PCI ja kaukosäädin
|'''Nebula''' DVB-T PCI ja kaukosäädin
Noudettu kohteesta ”https://www.linux.fi/wiki/Digi-tv