Ero sivun ”Malline:Lisenssit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
Ei muokkausyhteenvetoa |
||
| Rivi 3: | Rivi 3: | ||
| style="background:#0066cc; text-align:center" | '''Lisenssit''' | | style="background:#0066cc; text-align:center" | '''Lisenssit''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%; text-align:center" | Copyleft-lisenssejä | | style="font-size:90%; text-align:center" | '''Copyleft-lisenssejä''' | ||
|- | |- | ||
| style="font-size:90%; text-align:center" | Permissiivisiä lisenssejä: [[Apache-lisenssi]] | [[BSD-lisenssi]] | [[MIT-lisenssi]] | [[Beerware]] | | style="font-size:90%; text-align:center" | [[GNU GPL]] | [[GNU LGPL]] | [[GNU AGPL]] | ||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | [[GNU FDL]] | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | '''Permissiivisiä lisenssejä''' | |||
|- | |||
| style="font-size:90%; text-align:center" | [[Apache-lisenssi]] | [[BSD-lisenssi]] | [[MIT-lisenssi]] | [[Beerware]] | |||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Luokka:Mallineet|{{PAGENAME}}]][[Luokka:Artikkelisarjamallineet|{{PAGENAME}}]]</noinclude><includeonly>[[Luokka:Lisenssit]]</includeonly> | <noinclude>[[Luokka:Mallineet|{{PAGENAME}}]][[Luokka:Artikkelisarjamallineet|{{PAGENAME}}]]</noinclude><includeonly>[[Luokka:Lisenssit]]</includeonly> | ||
Versio 15. toukokuuta 2014 kello 19.53
| Lisenssit |
| Copyleft-lisenssejä |
| GNU GPL | GNU LGPL | GNU AGPL |
| GNU FDL |
| Permissiivisiä lisenssejä |
| Apache-lisenssi | BSD-lisenssi | MIT-lisenssi | Beerware |