Ero sivun ”Moreutils” versioiden välillä

Siirry navigaatioon Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa
 
(3 välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä)
Rivi 18: Rivi 18:
! Työkalu
! Työkalu
! Kuvaus
! Kuvaus
|-
| [[chronic]]
| ohjelmien ajaminen hiljaisesti
|-
| [[isutf8]]
| tiedoston tai standardisyötteen UTF-8 -merkistökoodauksen tarkistaminen
|-
| [[parallel]]
| useiden ohjelmien ajaminen rinnakkain
|-
|-
| [[sponge]]
| [[sponge]]
Rivi 27: Rivi 36:
| [[vidir]]
| [[vidir]]
| hakemistojen muokkaus tekstieditorissa
| hakemistojen muokkaus tekstieditorissa
|-
| [[vipe]]
| putkien muokkaus tekstieditorissa
|}
|}


Noudettu kohteesta ”https://www.linux.fi/wiki/Moreutils