Ero sivun ”Moreutils” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ei muokkausyhteenvetoa |
|||
| (2 välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä) | |||
| Rivi 21: | Rivi 21: | ||
| [[chronic]] | | [[chronic]] | ||
| ohjelmien ajaminen hiljaisesti | | ohjelmien ajaminen hiljaisesti | ||
|- | |||
| [[isutf8]] | |||
| tiedoston tai standardisyötteen UTF-8 -merkistökoodauksen tarkistaminen | |||
|- | |||
| [[parallel]] | |||
| useiden ohjelmien ajaminen rinnakkain | |||
|- | |- | ||
| [[sponge]] | | [[sponge]] | ||
| Rivi 30: | Rivi 36: | ||
| [[vidir]] | | [[vidir]] | ||
| hakemistojen muokkaus tekstieditorissa | | hakemistojen muokkaus tekstieditorissa | ||
|- | |||
| [[vipe]] | |||
| putkien muokkaus tekstieditorissa | |||
|} | |} | ||