Ero sivun ”Malline:Prettytable” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ak: Uusi sivu: <includeonly>border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="margin: 1em 1em 1em 0; background: #f9f9f9; border: 1px #aaa solid; border-collapse: collapse; font-size: 95%; clear: ce… |
mallineen kokeilu, virhe näkyviin mallineeseen (mallineessa virhe huomattu firefox v366) |
||
| Rivi 7: | Rivi 7: | ||
! otsikko 1 | ! otsikko 1 | ||
! otsikko 2 | ! otsikko 2 | ||
! otsikko 3 | |||
! otsikko 4 | |||
|- | |- | ||
| rivi 1a | | rivi 1a | ||
| rivi 1b | | rivi 1b | ||
| rivi 1c | |||
| rivi 1d | |||
|- | |- | ||
| rivi 2a | | rivi 2a | ||
| rivi 2b | | rivi 2b | ||
| rivi 2c | |||
| rivi 2d | |||
|- | |||
| rivi 3a | |||
| rivi 3b | |||
| rivi 3c | |||
| rivi 3d | |||
|- | |||
| rivi 4a | |||
| rivi 4b | |||
| rivi 4c | |||
| rivi 4d | |||
|} | |} | ||
</nowiki></pre> | </nowiki></pre> | ||
| Rivi 21: | Rivi 38: | ||
! otsikko 1 | ! otsikko 1 | ||
! otsikko 2 | ! otsikko 2 | ||
! otsikko 3 | |||
! otsikko 4 | |||
|- | |- | ||
| rivi 1a | | rivi 1a | ||
| rivi 1b | | rivi 1b | ||
| rivi 1c | |||
| rivi 1d | |||
|- | |- | ||
| rivi 2a | | rivi 2a | ||
| rivi 2b | | rivi 2b | ||
| rivi 2c | |||
| rivi 2d | |||
|- | |||
| rivi 3a | |||
| rivi 3b | |||
| rivi 3c | |||
| rivi 3d | |||
|- | |||
| rivi 4a | |||
| rivi 4b | |||
| rivi 4c | |||
| rivi 4d | |||
|} | |} | ||
</noinclude> | </noinclude> | ||
Versio 1. heinäkuuta 2010 kello 14.33
Tämä malline on luotu siistimpien taulukoiden tekemisen helpottamiseksi. Kun teet taulukon seuraavasti, se näkyy oletustaulukkoa siistimpänä:
{| {{prettytable}}
! otsikko 1
! otsikko 2
! otsikko 3
! otsikko 4
|-
| rivi 1a
| rivi 1b
| rivi 1c
| rivi 1d
|-
| rivi 2a
| rivi 2b
| rivi 2c
| rivi 2d
|-
| rivi 3a
| rivi 3b
| rivi 3c
| rivi 3d
|-
| rivi 4a
| rivi 4b
| rivi 4c
| rivi 4d
|}
Lopputulos näyttää tältä:
| otsikko 1 | otsikko 2 | otsikko 3 | otsikko 4 |
|---|---|---|---|
| rivi 1a | rivi 1b | rivi 1c | rivi 1d |
| rivi 2a | rivi 2b | rivi 2c | rivi 2d |
| rivi 3a | rivi 3b | rivi 3c | rivi 3d |
| rivi 4a | rivi 4b | rivi 4c | rivi 4d |