Ero sivun ”Vim” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
p muutama unohtui |
p →Peruskomennot: redo-komento |
||
| Rivi 88: | Rivi 88: | ||
|:u | |:u | ||
|Peruu viimeisimmän muutoksen | |Peruu viimeisimmän muutoksen | ||
|- | |||
|:redo tai Ctrl-R | |||
|Tekee perutun muutoksen uudelleen | |||
|} | |} | ||
===Aakkosnäppäinten komennot komentotilassa=== | ===Aakkosnäppäinten komennot komentotilassa=== | ||