Muokataan sivua Emacs
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Kumoaminen voidaan suorittaa. Varmista alla olevasta vertailusta, että haluat saada aikaan tämän lopputuloksen, ja sen jälkeen julkaise alla näkyvät muutokset.
Nykyinen versio | Oma tekstisi | ||
Rivi 129: | Rivi 129: | ||
|} | |} | ||
=== Puskurit | === Puskurit === | ||
{| | {| | ||
|'''C-x b''' | |||
|Vaihda ikkunan puskuria | |||
|- | |||
|'''C-x C-b''' | |'''C-x C-b''' | ||
|Listaa puskurit | |Listaa puskurit | ||
|- | |||
|'''C-x k''' | |'''C-x k''' | ||
|Tuhoa puskuri | |Tuhoa puskuri | ||
|} | |||
=== Ikkunat === | |||
{| | |||
|'''C-x 2''' | |||
|Jaa ikkuna kahdeksi pystysuunnassa | |||
|- | |||
|'''C-x 3''' | |||
|Jaa ikkuna kahdeksi leveyssuunnassa | |||
|- | |- | ||
|'''C-x 0''' | |'''C-x 0''' | ||
|Piilota aktiivinen ikkuna | |Piilota aktiivinen ikkuna | ||
|- | |||
|'''C-x 1''' | |'''C-x 1''' | ||
|Suurenna aktiivinen ikkuna | |Suurenna aktiivinen ikkuna | ||
|- | |- | ||
|'''C-x o''' | |'''C-x o''' | ||
|Siirry seuraavaan ikkunaan | |Siirry seuraavaan ikkunaan | ||
|} | |} | ||