Muokataan sivua Emacs
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Kumoaminen voidaan suorittaa. Varmista alla olevasta vertailusta, että haluat saada aikaan tämän lopputuloksen, ja sen jälkeen julkaise alla näkyvät muutokset.
Nykyinen versio | Oma tekstisi | ||
Rivi 32: | Rivi 32: | ||
===Tiedostossa liikkuminen=== | ===Tiedostossa liikkuminen=== | ||
{| | {| | ||
| | |C-p | ||
|rivi ylöspäin | |Siirry rivi ylöspäin | ||
|- | |- | ||
| | |C-n | ||
| | |Siirry rivi alaspäin | ||
|- | |- | ||
| | |C-f | ||
| | |Siirry merkki eteenpäin | ||
|- | |- | ||
| | |C-b | ||
| | |Siirry merkki taaksepäin | ||
|- | |- | ||
| | |M-f | ||
|puskurin loppuun | |Siirry sana eteenpäin | ||
| | |- | ||
|puskurin alkuun | |M-b | ||
|Siirry sana taaksepäin | |||
|- | |||
|C-v | |||
|Sirry ruudullinen eteenpäin | |||
|- | |||
|M-v | |||
|Siirry ruudullinen taaksepäin | |||
|- | |||
|M-> | |||
|Siirry puskurin loppuun | |||
|- | |||
|M-< | |||
|Siirry puskurin alkuun | |||
|} | |} | ||